SmokeMaster SM-ST - stała kurtyna dymowa

Stała tekstylna kurtyna dymowa SmokeMaster SM ST jest przeznaczona do ograniczania rozprzestrzeniania się dymu w przestrzeni podsufitowej lub pod dachem w obiektach wielkopowierzchniowych.

Opis produktu

Przeznaczenie

Kurtyny dymowe wspomagają działanie automatycznego systemu oddymiania i odprowadzania ciepła. Służą one do tworzenia stref gromadzenia się dymu albo do tworzenia kanałów dymowych. Stała tekstylna kurtyna dymowa SmokeMaster SM ST przeznaczona jest do ograniczenia rozpływu dymu w przestrzeni podsufitowej lub pod dachem w obiektach wielkopowierzchniowych. Jej zadanie polega na zamknięciu i ograniczeniu obszaru gromadzenia się dymu, umożliwiając jego sprawne i szybkie odprowadzenie przez wentylację oddymiającą (naturalną lub mechaniczną). Stałe kurtyny dymowe najczęściej znajdują zastosowanie w halach produkcyjnych, targowo-wystawienniczych, handlowych oraz w dużych magazynach.
Kurtyna SmokeMaster SM-ST jest zgodna z normą PN-EN 12101-1.

Cechy i zalety

- bardzo mały ciężar w porównaniu do innych rozwiązań,
- estetyczny wygląd,
- możliwe bezinwazyjne mocowanie
- szybki i czysty montaż,
- instalacja możliwa nawet w obiektach już użytkowanych
- łatwa realizacja przejść instalacyjnych zarówno w trakcie, jak i po montażu kurtyny
- możliwość naniesienia napisów i piktogramów informacyjnych lub reklamowych

Dane techniczne

Budowa

Tekstylna kurtyna dymowa SM ST jest wykonana z włókna szklanego pokrytego warstwą poliuretanu. Jej ciężar właściwy wynosi 490 g/m2. Standardowo jest wytwarzana w kolorze srebrno-szarym, ale na życzenie może być dowolnie barwiona oraz posiadać napisy lub piktogramy informacyjne lub reklamowe. Tkanina przymocowana jest do ocynkowanego kątownika za pomocą nitów i specjalnie ukształtowanej listwy mocującej. Kurtyna obciążona jest grubościenną stalową rurą wsuwaną w przygotowany w kurtynie rękaw, która zapewnia odpowiedni naciąg kurtyny i estetyczny wygląd.
Cała kurtyna może mieć dowolną długość. Składa się z odcinków do 4,5 m długości z zakładkami o szerokości przynajmniej 100 mm, które zapewniają szczelność wymaganą normą PN-EN 12101-1 i PN-EN 12101-4. Dodatkowe elementy kurtyny, np. elementy mocujące posiadają odpowiednie dopuszczenia do stosowania w instalacjach przeciwpożarowych.

Do pobrania
Produkty alternatywne
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited