Kontrola zadymienia - tworzymy bezpieczne środowisko

W trakcie pożaru sam ogień nie jest tak groźny jak dym i trujące gazy. Kiedy się pali, hala o kubaturze 10 000 m3 może w kilka minut wypełnić się dymem, który rozprzestrzeniając się w sposób niekontrolowany, pod dachem ochładza się i opada w postaci gęstych kłębów. W takiej sytuacji ludzie tracą orientację i popadają w panikę. Wystarczy 5 wdechów aby stracić przytomność, a trujące gazy są najczęstszą przyczyną śmierci w wyniku pożaru.

Systemy firmy Colt dostępne w szerokiej gamie rozwiązań i produktów, zapewniają kontrolę rozprzestrzeniania się dymu i ciepła oraz usuwają dym i gazy pożarowe.

Korzyści z zastosowania systemów firmy Colt

System oddymiania firmy Colt
1- klapa dymowa, 2- klapa napowietrzająca,
3- kurtyna dymowa, 4 - wentylator oddymiający
  • wolne od dymu drogi ewakuacyjne
  • łatwiejszy dostęp straży pożarnej do źródła ognia
  • ograniczenie możliwości ponownego rozgorzenia
  • ochrona konstrukcji budynku
  • minimalizowanie strat materialnych

Dlaczego warto wybrać produkty firmy Colt

Firma Colt od połowy lat 50-tych XX wieku prowadzi badania i udoskonala systemy kontroli rozprzestrzeniania się i odprowadzania dymu i ciepła. Badania prowadzone przez firmę Colt stały się podstawą dla wielu rozporządzeń i norm europejskich. Firma Colt była również liderem w branży w zakresie oznaczania swoich produktów znakiem CE potwierdzającym ich zgodność z dyrektywą w sprawie wyrobów budowlanych.

Oferta naszych usług obejmuje:

- Pomoc w projektowaniu. Przy uwzględnieniu obowiązujących norm i przepisów projektujemy systemy szyte na  miarę każdego budynku. Podchodząc indywidualnie do poszczególnych projektów, oferujemy naszym klientom rozwiązania nie narzucające ograniczeń architektonicznych, które nie są zbyt skomplikowane i złożone w fazie projektowania, a które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa.
- Produkcję i dostawę urządzeń. Większośc naszych produktów wytwarzana jest zgodnie ze standardami normy EN ISO 9001 lub EN ISO 14001. Wszystkie produkty testowane są w wewnętrznych jak i niezależnych, zewnętrznych laboratoriach. Każde urządzenie przed opuszczeniem fabryki jest sprawdzane.
- Montaż, zarządzanie inwestycją i serwis gwarancyjny. Nasze doświadczone ekipy instalacyjne świadczą usługi na najwyższym poziomie.
- Konserwację i naprawy. Nasi serwisanci dokonują napraw oraz konserwują urządzenia w oparciu o oryginalne  części.
- Szkolenia. Prowadzimy szkolenia z obsługi dla osób korzystających z zainstalowanych w budynkach systemów firmy Colt.

© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited