Chłodzenie adiabatyczne - korzystne dla środowiska i dla budżetu

Wentylacja i chłodzenie hali przemysłowej
Wentylacja i chłodzenie hali przemysłowej

Chłodzenie dużych obiektów przemysłowych, w których w procesie produkcji generowane są duże nadwyżki ciepła, nie musi kosztować majątku. Wykorzystując właściwości chłodzące wody, możliwe jest stworzenie systemu o niskim zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

Więcej informacji o systemie wentylacji z funkcją chłodzenia adiabatycznego CoolStream znajduje się na stronie www.coolstream.pl

 

Cechy i zalety systemu chłodzenia adiabatycznego firmy Colt:

- redukcja kosztów energii elektrycznej aż o 90% w stosunku do tradycyjnych systemów klimatyzacji
- niskie koszty pracy i konserwacji systemu
- nie zawiera szkodliwych substancji chłodzących w tym freonu
- zintegrowany system jakości wody, prosta technologia
- zdecentralizowana, modułowa budowa systemu zwiększa jego niezawodność
- całościowe wsparcie od projektowania przez produkcję i instalację aż po serwis i konserwację systemu

Systemy chłodzenia adiabatycznego CoolStream firmy Colt wykorzystują właściwości chłodzące wody do redukcji temperatury powietrza wewnątrz magazynów i obiektów przemysłowych tworząc korzystne warunki do pracy i przechowywania. Systemy te potrzebują jedynie niewielkiej ilości energii elektrycznej do pracy wentylatora wymuszającego ruch powietrza. Koszty działalności i konserwacji są bardzo niskie, a im wyższa jest temperatura na zewnątrz tym system jest bardziej wydajny.

Tworzymy bezpieczne i zdrowe środowisko

Systemy chłodzenia adiabatycznego firmy Colt dostarczają 100% świeżego powietrza i utrzymują jego optymalną jakość. Wszystkie systemy są testowane i spełniają wymagania VD 6022, a urządzenie CoolStream S jest w tym zakresie certyfikowane. Systemy te znajdują zastosowanie szczególnie tam, gdzie niemożliwe jest wykorzystanie prostej wentylacji naturalnej bądź mechanicznej do utrzymania odpowiednich warunków pracy lub magazynowania. Colt może zaprojektować systemy łączące rozwiązania chłodzenia adiabatycznego i wentylacji, a także usprawniające istniejące już systemy wentylacji, wzbogacając je o system chłodzenia adiabatycznego.

Więcej informacji o systemie CoolStream:
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited