Wentylacja naturalna - ujarzmiamy wiatr i ciepło aby tworzyć idealne warunki wewnątrz budynków

Systemy wentylacji naturalnej dla przemysłu

Wentylacja naturalna to tania, cicha, efektywna i przyjazna dla środowiska metoda utrzymania idealnych warunków wewnątrz budynku. Podczas działania urządzenia do wentylacji (czerpnie ścienne i wywietrzaki dachowe) wykorzystują siły natury, dzięki czemu znacząco spada zapotrzebowanie na energią elektryczną.

Firma Colt oferuje całą gamę produktów do wentylacji naturalnej. Znajdują się wśród nich klapy skrzydłowe, klapy żaluzjowe i wywietrzaki liniowe w szerokim wachlarzu wariantów i rozmiarów.

Systemy naturalnej wentylacji wykorzystują zjawiska naturalne do tworzenia korzystnych i zdrowych warunków wewnętrznych cechujących się optymalną temperaturą, wilgotnością i jakością powietrza.

Nasze systemy składają się z automatycznie otwierających i zamykających się okien, klap i świetlików. Swoim klientom oferujemy różnorodne systemy począwszy od najprostszych typu otwórz/zamknij aż do złożonych systemów mierzących temperaturę i poziom stężenia CO2  wewnątrz budynku, zintegrowanych z czujnikami pogody na zewnątrz i współpracujących z systemami zarządzania budynkiem.

Systemy wentylacji naturalnej Colt zapewniają energooszczędne rozwiązania wymagające niewielkich nakładów inwestycyjnych. Pozwalają one utrzymać odpowiednie warunki przy niskich kosztach eksploatacyjnych i konserwacji systemu.

Rozwiązania firmy Colt znajdują zastosowanie we wszystkich typach budynków - od szkół przez budynki użyteczności publicznej, centra handlowe i hale magazynowe aż do hal przemysłowych, hut i elektrowni.

Nasi wykwalifikowani specjaliści pomogą zaprojektować systemy, które w najwyższym stopniu spełnią wymagania klientów i będą dostosowane do indywidualnych potrzeb. Systemy wentylacji naturalnej Colt mogą stanowić odrębny system oraz mogą być zintegrowane z systemem wentylacji mechanicznej. Ich dodatkową zaletą jest możliwość jednoczesnego pełnienia roli systemu oddymiającego w czasie pożaru.

© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited