• Projekty
  • >
  • LabFactor, Wydział Inżynierii Procesowej...

LabFactor, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej

Wbudowany w sufit mechanizm kurtyny oraz lakierowane w kolorze sufitu listwy maskujące, sprawiają, że zwinięte kurtyny są prawie niewidoczne.

LabFactor to nowy budynek Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej w Łodzi, w którym znajdują się nowoczesne laboratoria: nanotechnologii, energii wodorowej, dymu itp. Jest to jeden z najnowocześniejszych budynków dydaktycznych w Polsce. Ma 5 kondygnacji o łącznej powierzchni użytkowej 4500m2.

Firma Colt dostarczyła i zamontowała 6 automatycznych kurtyn dymowych SmokeMaster SM5 o długości 7,7 m i opadzie 2,75 m każda, z oznakowanymi przejściami ewakuacyjnymi. Kurtyny zamontowane są w suficie rastrowym w obudowach lakierowanych w całości. System umożliwia oddymianie atrium wielokondygnacyjnego budynku. Każda kondygnacja wydzielona jest kurtynami opadającymi do poziomu posadzki. Znajdujące się w kurtynach przejścia awaryjne umożliwiają ewakuację z kładek. W przypadku pożaru kurtyny rozwijają się tylko powyżej kondygnacji objętej pożarem.

Kurtyny SmokeMaster SM5 są elementem systemu instalacji oddymiającej w budynku, zmniejszają wydajność mechanicznej, wyciągowej wentylacji oddymiającej. Służą także celom szkoleniowym i dydaktycznym.

Informacje o projekcie
© 2023 Colt International Licensing Limited - People feel better in Colt Conditions