Solar C

Solar C to system stałych żaluzji przeciwsłonecznych chroniący budynek przed przegrzaniem, a jego użytkowników przed oślepianiem przez promienie słoneczne, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego poziomu naświetlenia.

Opis produktu

Przeznaczenie

Żaluzje przeciwsłoneczne Solar C są przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku w celu ograniczenia bezpośredniego promieniowania słonecznego docierającego do wewnątrz poprzez duże przeszklenia. W naszych szerokościach geograficznych istotna redukcja energii cieplnej transportowanej z promieniowaniem słonecznym do pomieszczeń ma miejsce na elewacji południowej, względnie południowo-zachodniej albo południowo-wschodniej. Montowanie żaluzji stałych Solar C na pozostałych elewacjach ma znikome znaczenie techniczne i służy bardziej zwiększeniu estetyki budynku, podniesieniu optycznego wrażenia jego lekkości oraz realizacji śmiałych wizji architektonicznych.

Cechy i zalety

- szeroki wybór profili i sposobów wykończenia
- dowolna długość
- nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń antykorozyjnych
- niewielki ciężar
- łatwy montaż
- nie wymaga konserwacji
- możliwość pomalowania profili na dowolny kolor z palety RAL

Dane techniczne

Budowa

W skład systemu Solar C wchodzi pięć zasadniczych grup detali:

- pióra żaluzji zwane również lamelami
- uchwyty do piór zwane klipsami, stałe LH, opatentowane, nastawne w zakresie od 0o do 135o skokowo co 15o LHV
- profile czołowe żaluzji
- profile nośne nasuwane najczęściej na kształtowniki stalowe przymocowane do konstrukcji fasady
- detale mocujące i kształtki, w tym narożniki, zatyczki i łączniki.

Pióra żaluzji i profile są wykonane z wysokiej jakości stopu aluminium. Materiał ten jest odporny na korozję i nie wymaga czynności konserwacyjnych. Lamele są standardowo oferowane w kolorze naturalnego aluminium, ale opcjonalnie mogą być też lakierowane na dowolny kolor z palety RAL.

Klipsy są wytwarzane z poliwęglanu. Pozostają w kolorze naturalnym (przezroczyste) lub są barwione na kolor srebrno-szary (RAL 9007).

Do pobrania
Produkty alternatywne
© 2018 Colt International Licensing Limited - People feel better in Colt Conditions