Jetstream - wentylacja strumieniowa

Wydajny wentylator strumieniowy Jetstream firmy Colt indukuje ruch powietrza, który kieruje dym do wentylatora ssącego odprowadzającego dym i gazy pożarowe na zewnątrz budynku i tworzy w ten sposób strefy oddymione.

Opis produktu

Przeznaczenie

Wentylator strumieniowy Jetstream służy zarówno do codziennej wentylacji bytowej jak i oddymiania w czasie pożaru parkingów i garaży podziemnych. Umożliwia odprowadzanie spalin oraz dymu i gazów pożarowych w kierunku oddymiających wentylatorów wyciągowych, tworząc w ten sposób strefę oddymioną. Ułatwia to ewakuację oraz prowadzenie akcji ratowniczej. Jetstream jest wentylatorem bezkanałowym zgodnym z normą PN-EN 12101-3.

Cechy i zalety

- brak instalacji kanałowej
- łatwy i szybki montaż
- nie wymaga częstej konserwacji
- więcej miejsca pod stropem
- więcej miejsca na inne instalacje
- dwie prędkości działania
- niski poziom hałasu
- może być pomalowany na dowolny kolor z palety RAL

Dane techniczne

Budowa

Wentylator Jetstream ma budowę cylindryczną o średnicy 315 lub 400 mm w zależności od typu urządzenia, z wbudowanym jedno- lub dwukierunkowym wirnikiem. Dwie prędkości silnika pozwalają zwiększyć wydajność urządzenia w czasie pożaru. Obudowa jest ocynkowana, może też być pomalowana na dowolny kolor z palety RAL.

Sterowanie

W przypadku pożaru, system sygnalizacji pożarowej, uruchamianej automatycznie lub ręcznie, przekazuje sygnał do centrali, co powoduje, że wentylatory pracują z maksymalną wydajnością.
Codzienna wentylacja bytowa, odprowadzanie spalin następuje za pomocą ciągłej lub dostosowanej do parametrów wymiany powietrza, w zależności od poziomu stężenia CO.

Produkty alternatywne
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited