Cyclone

Wentylator indukcyjny Cyclone firmy Colt należy do najnowszej generacji wentylatorów strumieniowych.

Opis produktu

Przeznaczenie

Cyclone jest wentylatorem indukcyjnym wykorzystywanym do wentylacji bytowej i oddymiania pożarowego parkingów zamkniętych oraz garaży podziemnych. Jego konstrukcja pozwala na zasysanie dymu i gazów, a następnie transportowanie ich z dużą prędkością w kierunku wentylatorów wyciągowych, które odprowadzają dym i gazy na zewnątrz. W ten sposób pozwala na utworzenie strefy oddymionej, ułatwiając straży pożarnej prowadzenie akcji ratowniczej.
Wentylator Cyclone jest zgodny z normą PN-EN 12101-3 i może działać przez dwie godziny w temperaturze 300oC.

Cechy i zalety

- brak instalacji kanałowej
- łatwy i szybki montaż
- nie wymaga częstej konserwacji
- więcej miejsca pod stropem
- więcej miejsca na inne instalacje
- dwie prędkości działania
- niski poziom hałasu
- umożliwa wentylację niskich pomieszczeń
- może być pomalowany na dowolny kolor z palety RAL

Dane techniczne

Budowa

Wentylator indukcyjny Cyclone ma wbudowany wirnik z odwrotnie wygiętymi, odśrodkowymi łopatkami wentylacyjnymi, który z bardzo dużą wydajnością zasysa powietrze, które następnie wypychane jest z dużą prędkością przez szeroki, płaski wylot w kierunku wentylatora oddymiającego. Obudowa urządzenia ma niewielką wysokość (maksymalnie 308 mm) i jest ocynkowana. Może też być pomalowana na dowolny kolor z palety RAL.

Sterowanie

W przypadku pożaru, system sygnalizacji pożarowej, uruchamianej automatycznie lub ręcznie, przekazuje sygnał do centrali, co powoduje, że wentylatory pracują z maksymalną wydajnością.
Codzienna wentylacja bytowa, odprowadzanie spalin następuje za pomocą ciągłej lub dostosowanej do zadanych parametrów wymiany powietrza, w zależności od poziomu stężenia CO.

Produkty alternatywne
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited