Colt uhonorowany nagrodą Red Dot: Best of the Best

Prestiżowa nagroda Red Dot: Best of the Best 2018 dla Colt

Prestiżową nagrodą Red Dot: Best of the Best zostało wyróżnione okno żaluzjowe CLST z serii Coltlite.

W 2018 roku projektanci i producenci z 59 krajów zgłosili do konkursu ponad 6300 projektów. Zgodnie z hasłem "W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i innowacji" jury składające się z około 40 osób oceniło zgłoszone do konkursu produkty. Rygorystyczne kryteria oceny, obejmujące innowacyjność, funkcjonalność, jakość formalną, ergonomię i długowieczność, tworzą ramy decydujące o ostatecznych zwycięzcach. Po kilkutygodniowym procesie oceny, w którym wszystkie zgłoszone produkty zostały indywidualnie przetestowane i ocenione, wyłoniono laureatów. Firma Colt znalazła się w gronie uhonorowanych najwyższym wyróżnieniem Best of the Best obok takich firm jak Ferrari, Philips, Bulgari, Porsche i Sony.

Coltlite CLST

Coltlite CLST to najnowszy produkt w gamie okien żaluzjowych Coltlite. Coltlite CLST to estetyczne, wysokiej jakości i skuteczne okno testowane zgodnie z normą EN 14351-1, o całkowicie płaskim szkleniu. Ramy z żaluzjami przecinanymi termicznie, które można otworzyć pod kątem 90 stopni, są widoczne tylko od wewnątrz.

Okno CLST ma bardzo elegancki wygląd z zewnątrz, gdy znajduje się w pozycji zamkniętej, co oznacza, że można go zintegrować z elewacją bez pogorszenia wyglądu budynku. Chociaż składa się z szeregu lameli, szklana powierzchnia wydaje się całkowicie płaska, gdy widzi się ją z zewnątrz.

Nagroda dla dobrego projektu

Red Dot Award: Product Design, którą przyznaje się rokrocznie od 1955 roku, nagradza najlepsze produkty każdego roku. Zgłoszone projekty poddawane są wnikliwej, indywidualnej ocenie. Zwycięzcy wyłaniani są na trzech poziomach.
Red Dot: "Best of the Best" zarezerwowany jest dla najlepszych produktów w kategorii. Tylko 1% zgłoszeń otrzymało tę nagrodę. Red Dot to nagroda za wysoką jakość projektu, a wyróżnienie przyznawane jest za szczególnie udany wynik pracy twórczej.

Jako zwycięzca "Best of the Best", okno Coltlite CLST będzie eksponowane w Red Dot Design Museum Esse. Informacja o tym produkcie będzie opublikowana w Red Dot Design Yearbook i zamieszczona na stronie internetowej www.red-dot.de.

Wróć

© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited