Liberator

Liberator to osiowy wentylator wyciągowy. Służy do wentylacji mechanicznej zarówno oddymiającej jak i wentylacji codziennej.

Opis produktu

Przeznaczenie

Liberator to wentylator wyciągowy przeznaczony do usuwania dymu i gorących gazów w czasie pożaru, a także do codziennej wentylacji bytowej. Znajduje zastosowanie w większości budynków przemysłowych i komercyjnych, szczególnie wielokondygnacyjnych. Spełnia wymagania normy PN-EN 12101-3. Odpowiada wymaganiom klasy temperaturowej F200 (200oC/120 min.), F300 (300oC/60 min.), F400 (400oC/120 min.).

Cechy i zalety

- wydajny (od 9500 do 22000 m3/h)
- lekki
- energooszczędny
- trwały i odporny na korozję
- możliwy montaż w ścianie, na dachu lub w kanale wentylacyjnym
- niski poziom hałasu

Dane techniczne

Budowa

Wentylator wykonany jest z wysokiej jakości stopu aluminium odpornego na korozję.

Dostępne wersje:

T-Liberator - przeznaczony do montażu na dachu z pionowym wyrzutem powietrza i wyposażony standardowo w klapę odcinającą pozostającą w stanie zamkniętym w przypadku, gdy wentylator oddymiający nie pracuje. Specjalnie profilowany wlot wentylatora zapewnia dużą wydajność przy minimalnym poborze prądu.

W-Liberator - przeznaczony do montażu w ścianie z poziomym wyrzutem powietrza i dostępny w dwóch różnych typach:

        W-Liberator Typ FCO
        W-Liberator Typ FLAP

W-Liberator FCO wyposażony jest w żaluzjową klapę zewnętrzną wykonaną całkowicie z aluminium. Klapa jest sterowana siłownikiem elektrycznym. W przypadku pożaru klapa otwiera się automatycznie niezależnym energetycznie wyzwalaczem termicznym blokującym klapę w pozycji otwartej.

W-Liberator FLAP wyposażony jest w klapę zewnętrzną wykonaną z izolowanego podwójnego aluminium. Klapa otwierana i zamykana jest mechanizmem pneumatyczno-elektrycznym. W przypadku pożaru klapę otwiera siłownik pneumatyczny blokujący się w pozycji otwartej.

Do pobrania
Produkty alternatywne
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited